Nefes Koçluğu Eğitimi

Bioenerji, yaşam enerjisi olarak bilinir. Bilimsel olarak saptanabilir ve özel ölçüm cihazlarıyla yaşam enerjisi ölçülebilir. Bedene bioenerji frekanslarının gönderilmesi sayesinde bedenin dengesini bulmasına ve sorunları aşmasına yardımcı olunur. Her insanda var olan bioenerji aktifleştirildikten sonra yaşam boyu size pozitif enerji sağlar.
1500 ₺
1550 ₺

Nefes Koçluğu Eğitimi  Nefes almak, hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Doğru nefes alma, hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Doğru Nefes Alma Tekniklerini öğrenmek; Stresi ve kaygıyı azaltır, Motivasyonu arttırır, Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar, Ağrıları azaltır ve kalbimize bakım yapar.

Nefes yaşamın ilk deneyimi, tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Nefes koçluğu; Nefes almakta zorluk çeken, nefesini kontrol edemeyen, nefesini kontrol edemediği için spor, sanat veya sosyal hayatta sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen uzmanlık alanıdır. Nefes Koçluğu Eğitimi katılımcılara nefes almanın önemini kavratmakta, nefes tekniklerini danışanlarına anlatmanın eğitimlerini görmektedir.

Bütünsel Nefes ile dünyaya gelen bireylerde yaşanılan korkular, kayıplar, kaygılar, hastalıklar vb. birçok şey ile nefes alma-verme dengesi bozulmaya başlar ve bedende blokajlar oluşur. Yaşam mücadelesinin başlamasıyla birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz birçok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Nefes Koçları danışanın davranış ve inanç sistemlerini daha iyi ve bilinçli anlamak ve onlarla çalışabilmek için koçluk kavramı ve uygulamaları konularına da hakim olmalıdırlar.

Bilinçaltı blokajlardan kurtulma, esnekliği artırma ve odaklanma için En iyi Nefes Koçluğu Eğitimi programını kaçırmayın. Nefes Terapisi teknikleri stresi ve hastalıkları kontrol etmek olduğu kadar bireyin gelişim ve değişiminizi de kapsamaktadır. Farklı nefes teknikleri ile birey bilinç ve bilinçaltını etkili kullanmak üzere kullanılan uygulamalar hakkında bilgi ve beceri sahibi olurlar.

Nefes koçları; nefes almayı kaliteli şekle getirerek, insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir. Nefes Terapisi sertifikası sayesinde öğrencilerimiz nefes alma teknikleri alanında bireysel olarak danışmanlık yapabilmektedir.

Nefes Koçluğu Eğitimi Programı, nefesin farkındalığına varmak isteyen, nefesin hayat olduğunu bilerek Nefes Tekniklerini mesleklerinin bir parçası haline getirmek isteyen ve doğru nefes alma tekniklerini öğrenmek isteyen herkes için hazırlanmıştır.

En iyi Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifikası Programının Kazanımları

  • Daha enerjik, daha dengeli olabilme
  • Stres oranını düşürebilme, depresif düşünce tarzını ve gerginliği yok etme
  • Nefesin farkına varmak ve günlük hayatta kullanma
  • Duygular ve zihinle bağlantı kurabilme
  • Zihinde yıllar içinde birikmiş olumsuzları silebilme
  • Öfke, suçluluk, pişmanlık gibi bastırılmış olumsuz duyguları olumlu enerjilere dönüştürebilme
  • Hayatta ne yapacağına ve nereye gideceğine daha netlik getirebilme
  • Daha canlı, dinamik bir bedene sahip olmak için En iyi Nefes Koçluğu Eğitimi Sertifikası Programı.

En iyi Nefes Terapisi Eğitimi sertifika programına katılan kursiyerler Nefes eğitmenliğine adım atmış olur ve eğitimlerini tamamladıklarında Nefes Atölyelerin de yardımcı koçluklar yaparak bilgi ve deneyiminizi arttırabilir. Seviye kazandığınızda çalışma gruplarına Nefes tanıtım seminer ve workshopları hazırlayabilir ve bireysel danışmanlık yapmaya ve Nefes Atölyeleri düzenlemeye başlayabilirsiniz.

MüfredatSüre : 72 saatDers Sayısı : -

SertifikaOnline Özel Ders Seçeneği

Photoshop, web geliştirme, aile uzmanlığı gibi her alandaki farklı eğitimlerden Dünya standartlarındaki kalitede eğitim almak sadece bir tık uzağınızda.

Hemen ön Bilgi Alın !

Copyright © 2020 | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!
Sohbete Başla
Merhaba, Elit Sertifika
Eğitimlerinizle ilgili bilgi almak istiyorum