Elit Akşam Lisesi

-
1 ₺

 Akşam Liselerine; Ortaokul mezunları, Lise eğitimine hiç başlamayanlar, Lise eğitimini yarıda bırakanlar, Örgün eğitim hakkını (Lisede 2 sene üst üste sınıfta kalmak) kaybedenler ve Açık Lisede okuyanlar kayıt yaptırabilirler, Liseden mezun olabilir ve Üniversiteye gidebilirler.

 Akşam Liselerinde Yaş sınırlaması yoktur. Yukarıdaki şartları taşıyan her öğrenci yaşı kaç olursa olsun Akşam Liselerine kayıt yaptırabilirler. Akşam Lisesi öğrencileri askerlik yoklaması geldiğinde halen akşam lisesinde öğrenci ise C2 belgesi düzenleyerek askerliğini tecil ettirme hakkına sahiptir.

 Örgün eğitimde okurken öğrenci eğer örgün eğitim hakkını kaybedip ve açık liseye de kayıt olmamış ise e-okul sistemi üzerinden istediği akşam lisesine naklini alarak eğitimine devam eder.

 Eğer öğrenci açık lisede okuyorsa tasdikname alarak akşam lisesine kayıt olabilir. Eğer açık lisede okuyan öğrenci açık lise kayıt dönemi kaydını yenileyerek aktif hale gelmiş ise sınavlar olup sonucu açıklanıncaya kadar tasdikname alamaz. Bu süre yaklaşık 3 aydır. (Farklı görüşler bulunmakta)

 Akşam Liselerinde sınıf geçme sistemi vardır. Oysa açık liseler de kredili sistem vardır. Açık lise öğrencileri akşam liselerine geçiş yaparken kredilerinin denk geldiği sınıflara kayıt olabilirler. Örgün eğitim hakkını kaybedip akşam lisesine nakil yolu ile geçecek öğrenci kayıtlı olduğu okulda sınıfı ne ise yine o sınıf olarak nakil gider.

 Akşam liselerinde okuyan öğrenci diğer tüm öğrencilerin yararlandığı indirimli toplu taşıma ücretlerinden yararlanabilirler.

MüfredatSüre : 4 YılDers Sayısı :

Online Özel Ders Seçeneği

Photoshop, web geliştirme, aile uzmanlığı gibi her alandaki farklı eğitimlerden Dünya standartlarındaki kalitede eğitim almak sadece bir tık uzağınızda.

Hemen ön Bilgi Alın !

Copyright © 2020 | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

Hemen Ara!
Sohbete Başla
Merhaba Elit Akşam Lisesi hakkında bilgi almak istiyorum.